Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Palīdzējām veidot Latvijas valsts standartu par velobūvēm

Pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības (LATRIT) iniciatīvas Valdības deklarācijā tika ielikts punkts par nepieciešamību pievērsties jauna valsts standarta izstrādei.

Standarta pasūtītājs ir Latvijas Valsts ceļi, izstrādātājs SIA "EAE projekts”, bet darba grupā CSDD, Valsts Ceļi, Rīgas Domes satiksmes departamenta speciālisti, Elmāra Daniševska birojs un Latvijas Riteņbraucēju apvienības pārstāvis.

Pēc LATRIT priekšlikuma, standarts tika veidots pamatā pēc principiem, kas tādejādi projektētājiem dod ievirzi, domāšanu kā pareizi projektēt dažādās nestandarta situācijās, jo skaidrs, ka visas dzīves situācijas standartā nevar apskatīt. Latvijas Riteņbraucēju apvienības biedri bija iesūtījuši un apkopojuši daudz informācijas standarta tapšanas gaitā, tādēļ uzskata, ka ir gan ieceres autori, gan dokumenta līdzautori (nekādā gadījumā nenoliedzot milzīgo ieguldījumu, kuru sniedza visi standarta procesā iesaistītie).

Latvijas Riteņbraucēju apvienības, kā sabiedriskas organizācijas mērķis ir publiskot savu darbību, savus biedru izstrādātos dokumentus, jo tā ir gan atskaite par padarīto biedrības biedriem, gan LATRIT sniegums, dāvana sabiedrībai, sevišķi speciālistiem, kuriem šāds dokuments ir būtiski nepieciešams, lai uzlabotu Latvijas iedzīvotāju drošību un dzīves kvalitāti.

Tā kā LATRIT nav tiesības publicēt LVS 190-9, tad mēs savā lapā publicējam mūsu ieguldītā darba materiālu, kāds gāja uz apstirpināšanu Latvijas Nacionālā standartizācijas institūcijā “Latvijas standarts” (LVS). Lai to skatītu, spiediet ŠEIT.

Standarta versija LVS mājas lapā ir ŠEIT.

Kontaktu forma
* Vārds, Uzvārds:
* e-pasts:
ziņas teksts:
 »
Top.LV