Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Kādu velosipēdu izvēlēties? Kā tie atšķiras pēc pielietojuma?

Tie ir jautājumi, ko daudzi no mums uzdod, ierodoties velosipēdu veikalā un cenšoties neapjukt milzīgajā braucamo klāstā.

Šajā sadaļā sniedzam nelielu ieskatu par populārākajiem velosipēdu veidiem, paredzot, ka detalizētu konsultāciju katrā konkrētā gadijumā sniegs pārdevējs.

Pateicamies par informatīvu atbalstu Stefanam no veikala Fans Garozes ielā 1. Apskatā iekļauti Latvijā pieejamie Dahon saliekamie velosipēdi un saites uz infomāciju internetā par saliekamajiem velosipēdiem pasaulē.Freeride
velosipēds, paredzēts lēkāšanai pa sagatavotiem tramplīniem, kalnu nobraucieniem, sagatavotām trasēm, braukšanai pa ielu, izpildot trikus. Parasti šāds velosipēds ir aprīkots ar priekšējo amortizatoru, lai apslāpētu triecienus lecot. Platākas riepas, lai pasargātu kameras no pārsišanas uz apmalēm. Rāmis ir maziņš, lai velosipēds būtu vieglāks, kas arī atvieglo triku izpildīšanu. BMX tipa velosipēds. Šim velosipēdam ratu izmērs ir mazāks par kalnu tipa velosipēda ratu izmēru, lai šie rati būtu stiprāki. Velosipēdam nav ātrumu, jo sis velosipēds ir paredzēts lekšanai pa tramplīniem, rampām, triku izpildīšanai uz ielas, kas neprasa attīstīt ātrumu. Lai arī šis velosipēds ir maza izmēra, tas ir paredzēts jebkura vecuma jauniešiem. Kalnu divritenis (MTB), paredzēts atpūtai un sportam, pārvietojoties pa kalniem. Velosipēds aprīkots ar ātrumiem, lai varētu pārvietoties pa dažaādu tipu ceļiem, taciņām un kalniem. Pludmales velosipēds. Paredzēts braukšanai pa pilsētu, smiltīm. Velosipēda ģeometrija ir radīta tā, lai braucējs nenogurtu, lai pārvietošanās ar šo velosipēdu būtu komforts un prieks. 
Šosejas velosipēds. Paredzēts sportiskai atpūtai vai sacensībām. Velosipēds atšķirībā no MTB tipa velosipēda ir ar zemāku, aerodinamiskāku uzsēdi un lielākiem šaurākiem ratiem, lai labāk ripotu.Tūrisma velosipēds. Paredzēts braukšanai pa visu veidu segumiem, ceļošanai, atpūtai. Atšķirībā no MTB tam ir lielāki rati, lai veicinātu velosipēda ripošanu. Freeride/downhill velosipēds. Aprīkots ar priekšējo un aizmugurējo amortizatoru, lai absorbētu triecienus lecot pa trampliiniem, braucot no kalniem. Velosipēds asāku izjūtu cienītājiem. 

 

Pludmales/stila velosipēds.
Velosipēds stilīgiem cilvēkiem, kam patīk izcelties ar ko īpašu, oriģinālu.

 

Pilsētas velosipēds.
Piemērots ikdienas braucieniem pilsētā. Dubļu sargi, bagāžnieks, apgaismojums, zvaniņš, vidēja biezuma riepas, ērta sēdpozīcija, kas ļauj pārskatīt satiksmes plūsmu. Daudzās Eiropas pilsētās, piemēram, Kopenhāgenā, ar šādiem velosipēdiem uz darbu brauc pat solīdi kungi uzvalkos.
Saliekamais velosipēds.
Lietojams Park&bike - novieto automašīnu netālu no pilsētas centra un tālākuz darbu vai citās vajadzībās brauc ar velosipēdu, kas salocītā vietā ērtiglabājams gan automašīnas bagāžniekā, gan dienas laikā darbavietā. Attēlā redzamos Dahon velosipēdus Latvijā izplata SIA VeloBalt.

Plašāka informācija par saliekamajiem velosipēdiem lasāma:

http://www.dahon.lv/
http://www.bikesbaltic.com/ 
http://ridethisbike.com/folding_bikes.htm http://www.intelligent.lv/lv/Folding-bike-bag/15274_23308.html http://www.foldingbikes.co.uk/ 
http://www.dahon.com/ 
http://www.ecogeek.org/content/view/397/ http://www.atob.org.uk/Buyers'_Guide.html 
http://www.myfoldingbike.com/ http://www.transalt.org/resources/foldingbikes http://www.montagueco.com/  
http://www.nordicgroup.us/fold/ 
http://www.foldingcyclist.com/ 

 »
Top.LV