Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Alūksnes centrā atklāts inovatīvs veloparks

Ziņa publicēta: 24.07.2023 10:40
Alūksnē šovasar atklāts inovatīvs pasaules līmeņa aktīvās atpūtas veloparks. Alūksnes brīvā stila asfalta velotrase (no angļu val. freestyle pump track) ir viena no pirmajām 10 šāda veida velotrasēm visā pasaulē – liels sasniegums Latvijas aktīvās atpūtas infrastruktūras attīstībai.
Šis projekts ir īpašs ne tikai vietējā un lokālā mērogā, bet arī pasaules mērogā ar inovatīviem risinājumiem, kur pump track trase ir veidota iekļaujot arī skeitbordam paredzētus elementus, veidojot trases pieajamību plašākai auditorijai un apvienojot gan riteņbraucējus, gan skrituļdēļu braucējus, gan skrejriteņu braucējus. Šāds asfalta velotrašu dizains un pielietojuma funkcijas rada infrastruktūru, kur vienlaicīgi var darboties jebkura vecuma un prasmju braucēji ar visdažādākajiem pārvietošanās līdzekļiem.

Mazākā izmēra asfalta velotrase ir papildināta ar dažādiem brīvā stila elementiem, padarot to par interesantu tiem, kuri vairāk tiecas pēc triku meistarības, tādēļ šo trasi dēvē par freestyle pump track jeb brīvā stila asfalta velotrasi. Šajā trasē apskatāms arī pašmāju mākslinieka Vour mākslas darbs jeb murālis, kurā mākslinieciski vizualizēti dažādi Alūksnes pilsētas simboli. Lielākā izmēra velotrase vairāk pielāgota dažāda veida sacensībām un braucieniem uz ātrumu un laiku, un citu sporta aktivitāšu rīkošanai. Šī trase ietver sešus pagriezienus un garu taisno brauktuves daļu.Savukārt, BTA Velozinis velotrase ir inovatīva un droša vide gan bērniem, gan pieaugušajiem, kurā velo iesācēji var attīstīt savas prasmes un sagatavoties pilsētas satiksmei. Trasē esošie koka un metāla elementi imitē dažādus pilsētvidē sastopamos šķēršļus, kas nereti sastopami uz ielām – trepes, virāžas, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Katrs elements ir radīts, pēc iespējas precīzāk imitējot reālu pilsētvidi, lai ikviens var kļūt par pārliecinātu velobraucēju. Šai trasei pielāgotākais braucamrīks ir velosipēds. Projekta ietvaros izveidotas arī "BTA Velozinis Akadēmija" izglītojošas video sērijas, kas māca pareizo tehniku, kā pārvarēt trasē sastopamos šķēršļus.
Papildus informācija:
Video: https://fb.watch/lTpMSGoHMq/
Foto: https://we.tl/t-ic0JjBZXzN

Patika? Lasi arī tupmāk, atzīmē
Tavs komentārs:
Vārds, Uzvārds:*
e-pasts:* (netiek publicēts)
Aprēķiniet: 7 + 2 =
 »
Top.LV